Jak zacząć przedsiębiorczość?

slajd otwierający

Przedsiębiorcą stylu życia często jest kobieta

StartUpWoman propaguje ideę bezpiecznej przyszłości. Potrzeba bezpiecznej przyszłość wynika z indywidualnej potrzeby każdej osoby. Pojawia się czasami znienacka, jako rezultat niespodziewnych zwrotów w życiu prywatnym czy zawodowym, albo w pewnym momencie życia człowieka, który zaczyna myśleć o życiu w wieku senioralnym. U kobiet, moment myślenia o bezpiecznej przyszłości, pojawia się często w momencie pojawienia się na świecie dziecka. W tym przypadku bezpieczna przyszłość związana jest bardzo silnie z potrzebą otoczenia dziecka bezpieczeństwem i pozostania w domu. Oznacza to dla wielu kobiet rezygnację z pracy zarobkowej, na co wiele osób nie może sobie pozwolić.   Bezpieczna przyszłość jest zatem kojarzona z elastycznością czasu, który dedykujemy pracy zarobowej.

Tak wskazują prowadzone przez nas badania wśród osób, które deklarują chęć rozpoczęcia przygody z przedsiębiorczością.

Przedsiębiorczość stylu życia, którą propaguje StartUpWoman może wynikać także z chęci sprawdzenia swoich umiejętności i wykorzystania wiedzy w sposób inny niż dotychczas. Rodzi się z pasji.

napis

Dla każdego, praktycznie w każdym momencie życia. Czym prędzej zaczniesz o tym myśleć, tym lepiej dla Ciebie.

Ważne jest, aby upewnić się, czy prowadzenie przedsiębiorczości stylu życia stoi w zgodzie z zasadami wewnetrznych regulacji, jakie obowiązują w pracodawcy, w przypadky, kiedy jesteś zatrudniona na etacie. W takim przypadku mówimy o prowadzeniu przedsiębiorczości hybrydowej.

Wiesz, w czym jesteś ekspertką. Ekspertyza jest pierwszym krokiem na drodze do znalezienia/odkrycia pasji. Pasję odkrywa się powoli wraz z upływem czasu i nabieraniem doświadczenia.

Jeśli sądzisz, że pasja możliwa jest bez ekspertyzy, mylisz się. Pasja jest wynikiem ekspertyzy.

winek-gotowy2

Z pewnością zmiana wymaga odwagi, ale także ciekawości świata. Szczególnie, jeśli marzy nam się skalowalność naszego przedsięwzięcia.

Przedsiębiorca stylu życia stawia sobie za cel bezpieczne kroczenie w przyszłość, która daje możliwość godnego życia. Przedsiębiorca stylu życia nie stawia sobie za cel maksymalizacji zysków.

Dlatego też warto znać różnicę pomiędzy tworzeniem przedsiębiorstwa stylu a startupa.

 

Entuzjazm wynika z odnalezienia pasji i wzmacniania ekspertyzy codzienną pracą.

A więć bądź rzemieślnikiem swojej pasji!

Baba za kierownicą

0

Written by : admin

StartUpYourFuture