Zmiana

napis

LĘK

Lęk

Czy wiesz, że strach jest tym, co rodzi wszystkie negatywne emocje? 

Ze strachu rodzą się poczucie samotności, zmartwienia, gniew oraz inne negatywne uczucia. Strach ma wielką moc!

Postaraj się zrozumieć źródła pochodzenia tego uczucia. Nabądź umiejętność wyzwolenia się spod jego niszczącego wpływu.

Strach wymknąwszy się spod kontroli staje się nieśmiertelny i rozmnaża się podobnie do komórek nowotworowych.

Strach paraliżuje.

Emocje wywodzące się ze strachu, jak zazdrość czy frustracja, zmartwienia, mogą doprowadzić nawet do depresji – choroby XXI wieku.

Uwierz, że jeśli Ty nie podejmiesz wyzwania i nie zaczniesz pracować nad opanowaniem i zrozumieniem źródła strachu w Twoim życiu, strach pokona Ciebie.

ODWAGA

Odwaga

Odwaga jest mechanizmem emocjonalnym. Daje siłę i determinację do walki z przeciwnościami. Odwaga nie jest tożsama z wolnością od strachu. Odwaga oznacza wyzwolenia się spod kontroli strachu.

Nie rezygnuj z siebie i swoich marzeń, pragnień! Tam jest przecież energia. Tam jest światło.

Fundamentem odwagi jest zrozumienie strachu. Strach jest formą stresu. Z biologicznego punktu widzenia, jak dowodzą badania naukowe, strach ma swoje pozytywne, jak i negatywne strony. W obliczu zagrożenia rozbudza w nas instynkt przetrwania. Było to istotne w czasach odległych nas. Pięćdziesiąt tysięcy lat później strach staje się wrogiem naszej biologii.

Wybierz strach, od którego chcesz sie uwolnić! Co rozbudza w Tobie strach?

Czy wiesz, jakie osoby i jakie sytuacje odbierają Ci odwagę?

PRZEMIANA

Przemiana

Przemiana to świadomość żródeł naszych obaw, lęków, pochodzenia strachu, wszystkiego tego, co powoduje, że nie panujesz nad sobą, co sprawia, że ulegasz destrukcyjnej sile swoich emocji. Strach doprowadza do wyniszczenia cały Twoj organizm, atakuje Twoją sferę duchową, emocjolaną oraz fizyczną. Przemiana to podjęcia wyzwania.

Pomocne w Twojej indywidualnej przemianie mogą okazać się odpowiedzi na następujące pytania:

  1. Jakich rzeczy boję się najbardziej?
  2. Z czego wynikają Twoje obawy, lęki i strach? Znajdź pierwotny bodziec, ktory rozbudził w Tobie strach.
  3. Jacy ludzi, a także jakie sytuacje napawają Ciebie strache, lękiem lub frustracją?
  4. Co wywołuje w Tobie odczuwanie presji?
  5. Co zawęża zakres odczuwania przez Ciebie wolności, czy innego odczucia, które wywołuje u Ciebie poczucie mocy? W jaki sposób możesz poszerzyć zakres swojego pozytywnego działania?

Aby chciało się chcieć...

Zmiana nie jedno ma oblicze. Zmiana ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Antagoniści i protagoniści. Już w czasach starożytnej Grecji protagonista miał swoją szczególną pozycję – prowadził dialog z chórem i pozostałymi aktorami w sztuce.

Dzisiaj stajemy w roli protagonistek, za definicją tego słowa w znaczeniu słownika języka polskiego, propagujemy znaczenie zmiany w życiu każdego człowieka oraz przyzwyczajamy Was do tego, aby oswajać lęk zwiazany z tym słowem. Na myśl o zmianie, niektórzy ludzie odczuwają lęk, który jest paraliżujący dla dalszych kroków.

Marzysz o zmianie pracy? Marzysz o  dalekiej [samotnej] wyprawie w miejsce szczególne? Chcesz ruszyć z miejsca i zacząć realizować swoje marzenia, tylko ciągle tkwisz w miejscu i czujesz paraliż. Nie jest to niczym nowym, ani nie jesteś szczególnie osamotniona w takich emocjach. Dobrze jednak, że zainteresował Ciebie ten artykuł. Jest to drobny krok na Twojej drodze do rozbudzania pozytywnych emocji związanych z nadchodzącą lub pożądaną przez Ciebie zmianą. Każdy najmniejszy krok w kierunku spełniania tego, o czym marzysz, wart jest podziwu. Każdy wybór – wielki czyn czy pozornie mało istotny gest – jest elementem przeciwstawiania się negatywności, która ciągnie Ciebie gdzieś głęboko w dół. A tego nie chcesz.

Naszymi doświadczeniami związanymi ze zmianą ispirujemy w tej odsłonie naszego bloga oraz vloga.

0

Written by : admin

StartUpYourFuture