Ciekawość świata

napis

Podróże kształcą i wzbogacają Twoje przygotowanie zawodowe oraz umiejętności

 15,5 miliona dorosłych Polaków wyjechało w okresie czerwiec – wrzesień 2015 roku na co najmniej jeden wyjazd turystyczny, jak dowiedzieliśmy się z raportu firmy doradczej KPMG, Wakacyjne wyjazdy Polaków. W przypadku wyjazdów zagranicznych (48%) okazuje się, że zwiedzanie odgrywa większe znaczenie, niż w przypadku wyjazdów krajowych. Ciekawym, choć nie powinno nas to zaskakiwać, jest reprezentacja korzystających z wakacji oraz czas trwania urlopu. Najdłuższy wypoczynek biorą osoby w wieku pomiędzy 45 a 50 rokiem życia, mieszkańcy miast powyżej 500 tysięcy osób.

Dane te mogą tylko napawać optymizmem. W czasach, kiedy dorastałam, podróżowanie było ograniczone z uwagi na tzw. żelazną kurtynę. Lot na inny kontynent kosztował krocie. Teraz, w czasach nacechowanych zmiennością, w przenośni i dosłownie, można złapać promocję za dosłownie parę groszy, i skorzystać z weekendu w dowolnym zakątku świata.  Podróżujemy i poznajemy nowe zakątki świata. Odkrywamy i smakujemy nowych potraw. Doświadczamy innych kultur. Wszystko to przyczynia się do tego, że wzbogacamy się o nowe przeżycia i doświadczenia. Wpływa to na postrzeganie i rozumienie świata. Coraz więcej osób podróżuje bez znajomości jakiegokolwiek języka obcego, co jest także praktycznie już archaizmem. Znajomość języka obcego wykazuje coraz więcej osób. Wykorzystujemy go nie tylko przy okazji podróżowania, ale także w pracy, czy to na tzw. etacie, czy to prowadząc własną firmę.

Dlaczego poznawanie innych krajów jest ważne?

W Polsce – według danych Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczych – zarejestrowanych jest  49 598 aktywnych spółek z udziałem kapitału zagranicznego według stanu na dzień 30 czerwca 2016 r.

W 2015 r. powstało takich spółek 6706 a w pierwszej połowie 2016 r. 3588. Najsilniej nowych inwestorów zagranicznych przyciąga woj. mazowieckie 44,40%, dolnośląskie 8,19%, wielkopolskie 7,85%.

Barometr Perspektywy Zatrudnienia Manpower

Blisko 20 000 pracodawców z 24 krajów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki wzięło udział w badaniu ManpowerGroup  mającym na celu ustalenie planów zatrudnienia dla I kwartału 2016 r. W 22 z 24 badanych państw odnotowano dodatnie prognozy netto zatrudnienia. W ujęciu kwartalnym poprawę prognoz odnotowano w 14 krajach a pogorszenie w siedmiu. W porównaniu rok do roku, wzrost wyników nastąpił na 12 rynkach a spadek na ośmiu. Najbardziej optymistyczne prognozy netto zatrudnienia na nadchodzący kwartał uzyskano na podstawie deklaracji pracodawców w Turcji, na Słowacji i w Rumunii. Najmniej pozytywne natomiast są deklaracje pracodawców w Finlandii i we Francji; odnotowane dla tych państw prognozy są jednocześnie jedynymi ujemnymi wynikami w regionie EMEA.

startupwoman-38-antique
startupwoman-16-antique

Podróże

1

Written by : admin

StartUpYourFuture