Postanowienia & Cele

planeta ziemia

Jeśli zdecydowałaś się zajrzeć to tego wpisu to oznacza, że jesteś najprawdopodobniej w procesie zmiany. Zmiana nie jest łatwa. Zmiana jest procesem. A kariera to sztuka latania. Styczeń jest miesięcem sprzyjającym postanowieniom. Jeśli jesteś jedną z tych, która zdecydowała się na noworoczne postanowienia, oto wskazówki i inspiracje StartUpWoman.

napis

#AbyChciałoSięChcieć !

Masz najbardziej wpływ na to, aby chciało Ci się chcieć. Nie masz siły teraz, dobrze. Ustal, kiedy wrócisz do tematu swojej bezpiecznej przyszłości.

Może dzisiaj czujesz się bezpieczna i zadowolona z miejsca, w którym jesteś. Wybiegnij jednak w przyszłośc i wyobraź sobie, że coś się z Tobą stało, w wyniku czego, nie ma już tego, co było. Jest wielka pustka. A Ty jesteś sama.

winek-gotowy2

#OdważnaByciemSobą !

Jeszcze nie gotowa na zrobienie tego kroku? Jeszcze myślisz, że czegoś Ci brakuje? Jakiejś kompetencji a może wiedzy? Może trzeba zrobić jakiś kurs albo studia?

Nic bardziej błędnego. Nie ma kiedyś. Jest dziś. Jeśli nawet coś, się nie uda po drodze – to naturalne. Nie ma porażek! Są doświadczenia.

Ustal, jaki jest Twoj cel.

Masz cel

Zapisz, co jest tym celem.

Cel jest określony w czasie. Czas nie powinien być zbyt długi. Określ punkty pomiaru – kontrolne momenty, kiedy je zweryfikujesz. Najlepiej spiwotuj od razu swój cel. Określ, kto może być dla Ciebie wsparciem w jego realizacji.

Określ zasoby do realizacji celu. Zasoby, jakie masz i jakie potrzebujesz z zewnątrz.

Zdefiniuj, ustal i monitoruj, jakie są trudności w realizacji tego celu i z czego one wynikają.

0

Written by : admin

StartUpYourFuture