Wiosenne porządki zawodowe

krokusy

Zmienić jest łatwo! Zmienić na lepsze, oto jest sztuka!

Nie widzisz świata takim, jaki on jest. Dotyczy to także miejsca pracy. Człowiek nie jest racjonalny.

Widzisz przez pryzmat poprzednich doświadczeń, rożnych uprzedzeń, fascynacji, lęków.

Zmiana pracy nie jest łatwa i jest sporym stresem w życiu każdej osoby. Nie każda osoba może być przedsiębiorcą.

Pracujesz dla kogoś, kto ma odwagę się nie bać i ryzykuje. Ten właśnie apetyt na ryzyko, a więc odwaga do zrobienia kroku w przyszłość, jest zróżnicowany i wymaga pracy nad sobą.

Praca nad sobą to praca przede wszystkim nad zdobywaniem umiejętności i wiedzy, jakiej Ci brakuje. To także poznawanie nowych osób. I o tym zdaje się wiele kobiet nie myśleć lub nie dbać o ten aspekt rozwoju zawodowego.

Pierwszym krokiem do zmiany pracy jest krok w kierunku poznania siebie i swoich potrzeb, a potem także osób, które mogą przybliżyć Ciebie do pożądanego miejsca pracy.

Ważne, aby nie żyć złudzeniami.

Oto kilka pytań do Ciebie w ramach mentoringu kariery StartUpYourFuture, które mogą być pomocne w podjęciu decyzji o zmianie.

Dlaczego?

Jaki jest powód, dla którego nosisz się z zamiarem zmiany pracy.

0

Możliwości

Czy wykorzystałaś wszystkie możliwości związane ze zmianą pracy w obecnym miejscu?

0

Perspektywa

Jaka jest perspektywa zmiany w obecnym miejscu pracy? Co wpłynie na podniesienie Twojej ekspertyzy w branży pozostając w obecnym miejscu pracy.

0

Branża

Chcesz zmienić branżę, a nie bardzo wiesz, jak to zrobić. I tutaj pomocne zdają się być kontakty. Udaj się na spotkanie organizowane przez firmę, w której chcesz pracować, albo z udziałem osoby z tej firmy. Dowiędz się więcej o tej firmie, o tej branży. Przetestuj osobiście. Piwotuj!

0

Świadomość

Pamiętaj, że z zewnątrz, na pierwszy rzut oka, trawnik u kogoś innego jest bardziej zielony niż te przed Twoją firmą. Sprawdzaj informacje o firmie, o osobie, z którą miałabyś pracować oraz o perspektywach rozwoju, możliwościach awansu oraz relacjach w firmie. Sprawdzaj, kto najczęściej jest promowany, a kto odchodzi w poszukiwaniu możliwości rozwoju poza firmą.

0

Baba za kierownicą

0

Written by : admin

StartUpYourFuture