CV dla StartUpWoman

komputer
1
2
3
1
4
5
6
8
mark your calendars
6

Rozpatrujesz różne warianty i stwierdzasz, że zmiana jest konieczna. Kiedy zmiana jest konieczna? sama poczujesz. Są naukowo zidentyfikowane symptomy, kiedy zmiana pracy jest nieodzowna. 

Jakie?

  1. Kiedy stres związany z pracą przekłada się na Twoje zdrowie.
  2. Kiedy czujesz znudzenie. Choć na to mamy dla Ciebie odpowiedź.
  3. Nie widzisz dla siebie miejsca w obecnej firmie, wyobrażając sobie, że kolejnym logicznym krokiem w karierze będzie stanowisko, które zajmuje osoba, do której raportujesz.
  4. Brak porozumienia ze stylem zarządzania, wartościami przełożonego/ej.
  5. Słowo równowaga życia zawodowego i prywatnego nie istnieje.
  6. Jesteś niedopłacana, czujesz, że pracujesz za innych, nie jesteś doceniana.
  7. Twoje stanowisko pracy może zostać zlikwidowane.
  8. Masz więcej obowiązków, a płaca pozostaje ta sama.

Podejmujesz wyzwanie i wkraczasz w tryb poszukiwania zmiany.

Energia powraca. Postaraj się utrzymywać przez cały czas poszukiwania pracy optymizm. Nie poddawaj się! Będą czasami momenty, kiedy nie będziesz mieć dostępu do źródła energii. To naturalne. Daj sobie przyzwolenie na chwilę zwątpienia. Przeanalizuj, co się nie udało i dlaczego. Dlaczego, coś nie wyszło. 

Zastanów się, w jakim stopniu miałaś wpływ na to, co sie wydarzyło, a w jakim jesteś zdana na decyzję drugiej osoby.

Rekrutacja jest często procesem jednostronnym z silną przewagą preferencji pracodawcy. Zjawisko to jednak zaczyna się zmieniać na korzyść pracownika. Jednakże w poszukiwaniu pracy często warto pozostać elastycznym pod kątem nazwy stanowiska, a nawet płacy.

Kreujesz swoją wizję przyszłości i przelewasz na papier swoje dotychczasowe doświadczenie, które chcesz wykorzystać w nowym miejscu w nadziei na rozwinięcie umiejętności, poszczerzenie wiedzy i odnaledzienie tego, czego poszukujesz i co się marzy. 

Rozważ, kto może być pomocny dla Ciebie w dotarcie do tego celu. Zweryfikuj swoje kontakty. Poszukaj nowych. 

Umawiaj się na spotkania, organizuj spotkania, poszukuj wiedzy oraz kontaktów, aby dotrzeć do miejsca, dokąd chcesz dołączyć. Pamiętaj jednak, że nie zawsze może Ci się to udać. Wówczas zweryfikuj swoje podejście do Uwierzytelniania siebie i swojego podejścia do poszukiwania wymarzonego – jak Ci się zdaje obecnie – miejsca pracy. 

Poszukiwanie pracy wydłuża się wraz z metryką zawodową. Choć wpływ ma także wiek. Bez wątpienia rynek pracy nie jest „przyjacielem” dla osób w wieku dojrzałym. Dane wskazują jednoznacznie, że wraz z wiekiem wynikajacym z Twojej metryki, okres poszukiwania pracy wydłuża się.

Jeśli jesteś w procesie zmiany. Rozpoczynasz swoją drogę w przyszłość, pamietaj, że determinacja jest kluczowa.

Przygotuj sobie przynajmniej dwa scenariusze:

  • optymistyczny scenariusz to ten, że trafisz w to, w co celujesz;
  • pesymistyczny scenariusz to ten, że nic nie wychodzi z realizacji scenariusza optymistycznego i co wówczas?

Kolejna bardzo istotna kwestia, jaką weź pod uwagę to ta, na ilemożesz sobie pozwolić w drodze na szczyt.

Jaka jest Twoja kondycja. Dosłowie! Kondycja psychiczna, finansowa i intelektualna. Jak dobrze orientujesz się w zagadnieniach merytorycznych związanych ze swoim zawodem. Jak szeroka, głęboka oraz różnorodna jest ta wiedza.

Zanim przystąpisz do podejmowania ostatecznej decyzji, aby coś zmieniać, zastanów się, nad swoją wyceną wiedzy,umiejętności i przygotowania na start w przyszlość.

Możesz skorzystać z porady fachowca. Choć jest to cały czas dość rzadko robione. Zweryfikuj z kimś całkowicie niezależnym, ekspertem w dziedzinie mentoringu kariery przykładowo, swój start w przyszłość.

Jak pisać CV?

A jak Ty uważasz?

Dawka wiedzy o wiedzy. Co o tym sądziąsz?

0

Written by : admin

StartUpYourFuture