Z Nowym Rokiem, StartUpWoman krokiem

kobiebta-na-wietrze-bez-tla-country
winek-gotowy2

Realizuj swoje marzenia, planuj SMARTnie i weryfikuj swoje działania. Dbaj o dobre relacje. Poznaj samą siebie, zanim zaczniesz poznawać innych. Nie porównuj się z innymi. Inne to nie Ty!

napis

W jakimkolwiek miejscu swojej kariery jesteś, pamiętaj: nic nie jest dane na wieczność. Szczególnie interesuj się zmianami wokół Twojej branży, Twojego produktu, obserwuj bacznie konkurencję. Poznaj znaczenie słowa piwotowanie.

Kariera, Nauka, Technologia i Praca są Kobietą

Zapraszamy do oblądania naszej zimowej serii z cyklu #BabaZaKierownicą.

Znajdujemy czas na to, aby inspirować Was na bieżąco informacjami i wskazówkami związanymi z tematami, jakie są dla nas ważne w kkroczeniu w bezpieczną przyszłość.

Nie jest przypadkiem, dlaczego StartUpWoman dedykowana jest tym magicznym czterem słowom.
Nie przypadkiem piszę i mówię o Karierze, Pracy, Nauce i Technologii. Coraz częściej pojawia się w naszych rozmowach pytanie, o to, jaki jest sens w naszej pracy?

Pytanie o sens pracy może pojawić się wraz z upływem lat i wieloma doświadczeniami. Może pojawiać się także całkiem znienacka i zaskoczyć nas swoją silną mocą. Mocą chęci zmiany. Chęci ruszenia ku innemu. Innemu, czyli wymarzonego czegoś. Upragnionego czegoś. Potrzebnego do poczucia mocy tworzenia.

Może pojawiać się także dzięki bezgranicznej możliwości zdobywania wiedzy z różnych źródeł. Szczególnie dzięki postępowi technologicznemu, internetowi, google, google scholar, etc.  stajemy się coraz bardziej świadomi, naszych możliwości. Szukamy zatem dotarcia do naszego „portu” w drodze przez ocean zwanym karierą. Praca, aktywność zawodowa, kariera nie jest tylko i wyłącznie osadzona w swoich funkcjonalnych zadaniach – zdobywania środków na życie i robienia tego, co jest nam wyznaczone organizacyjnie w miejscu, gdzie pracujemy. Kariera jest powiązana z wiedzą. Wiedza jest łączona z nauką. Nauka oznacza konieczość uczenia się, oduczania i nauczania na nowo. Pojawia się coraz częściej potrzeba pogodzenia funkcjonalnej roli pracy w życiu kobiety (choć nie tylko kobiety) z aspektem rozwojowym, społecznym i emocjonalnym. Dlatego tak często obecnie podnoszony jest temat znaczenia rozwoju zawodowego i osobistego.

0

Written by : admin

StartUpYourFuture