Wyzwania

Z analizy przeprowadzonej przez Dow Jones wynika, że w przedsięwzięcia biznesowe, które odnoszą sukces, zaangażowanych jest więcej kobiet. Powodzenie w biznesie ściśle zależy także od tego, ile jest kobiet na stanowiskach dyrektorskich – im ich więcej na najwyższych szczeblach hierarchii, tym jest ono pewniejsze. Kobiety wnoszą do zespołu nową wiedzę, umiejętności i kontakty, są też mniej skłonne do podejmowania niepotrzebnego ryzyka, dzięki czemu zespoły mogą działać skuteczniej.

Kobiety stanowią 35 procent polskich przedsiębiorców. Potencjał przedsiębiorczości wśród kobiet rośnie na całym świecie. Znana jest także pracowitość kobiet i ich zaradność.

Oto, jakie z mojego punktu widzenia dostrzegam największe wyzwania dla nas, kobiet:

wyzwania kobiet

social_20

Współpraca

Niechętnie łączymy się w większe zespoły tworząc alianse; postrzegamy się, jak wewnętrzne konkurentki, a nie dopełnienia, uzupełnienia i wsparcie.

10

Przywództwo

stereotypy: pozostało jakieś utarte przekonanie, że kobieta w biznesie ma być rekinem biznesu i zachowywać się, jak samiec alfa albo kobieta w biznesie to lisica.

Jak już znajdzie się kobieta – liderka to musi być z nią coś nie tak. A jeśli do tego jeszcze okaże się, że jest rozwódką albo singielką – to musi być z nią być coś nie tak.

spa_08

Work-Life-Balance

pełnimy parę ról, które wymagają jednakowej atencji, a ponieważ we współpracy pomiędzy sobą wykazujemy się wstrzemięźliwością, więcej rzeczy jest do zrobienia lub dopilnowania, w efekcie zdarza się, że pracujemy jeszcze więcej.

rainy_afternoon

Porażka

ciągle jeszcze jest to słowo paraliżujące nas w działaniu. Funkcjonuje na wielu płaszczyznach. Kolejne doświadczenie, które nas uczy to jest właśnie życie i pivotowanie swoich planów.

Obawiamy się podjąć decyzję lub unikamy ryzyka zamiast je ograniczać.

Superhero_08

Odwaga

Mamy ograniczone zaufanie do nas samych i naszych umiejetności. Chowamy się za innymi. Odwaga przejawia się stereotypem agresji. Zawężamy nasze marzenia do drobnych rzeczy. Boimy się marzyć szeroko i wysoko.

18898-NRVZQS

Emocje

Nadal utarte jest przekonanie w biznesie, że emocje są niemile widziane. Jako osoby wrażliwe możemy mieć trudność wynikającą z okazywania uczuć i emocji. Choć czasy oswieconego przywództwa nadchodzą nad nasz nadwiślański kraj coraz większymi krokami.

0

Written by : admin

StartUpYourFuture