Work-Life Trendy $

StartUpWoman-53

W poszukiwania harmonii życia, świadomości przemijania i oszczędnego gospodarowania swoją energią oraz potrzebie rozwoju zawodowego coraz więcej kobiet decyduje się na przewartościowanie trybu życia i staje się własnymi szefami. Coraz bardziej zmienia sie podejście do robienia kariery wśród osób pokolenia Millenials. Praca na etacie – brr, ależ skąd. Praca w biurze – okey, może być od czasu na czasu.

Dla tych z Was, którym marzy się bardziej zbalansowane życie, przedstawiam w tym tygodniu trendy bezetatowych profesji.

Dzisiaj o profesji, tyglu możliwości, zapewne pozostaje do uzupełnienia wiele innych jeszcze ważnych, modnych i dochodowych zajęć.

kreatywne talenty

Kreatywny umysł nie zna granic. Od najprostszych i szybkich do zrobienia poprzez wykorzystywanie zaawansowanych technologii. Każda z nas ma jakieś swoje ukryte talenty, którym kiedyś się oddawała i chce do nich powrócić. Mogą to być robótki ręczne, z których powstają użyteczne rzeczy, tworzenie biżuterii, wyrabianie mebli, produkcja suplementów diety, uprawa ekologiczna roślin, fotografowanie, filmowanie, malowanie, robienie grafik, infografik, eksperymenty z drukiem 3D, etc.

Popularny obecnie temat zdrowej żywności umożliwia zarabianie na tym, co jest wykonywane w ramach prac domowych, czyli zdrowe gotowanie, bezglutenowe pieczenie, robienie przetworów dla alergików, cukrzyków, etc.

Plusy i minusy

Plusem jest bardzo dużo elastyczność wykonywania tej pracy, łączenia tego, co robimy z tym, na czym zarabiamy. Minusem czas potrzebny do wyprodukowania lub realizacji usługi oraz koszty.

Co zrobić?

Mieć pomysł na produkt lub usługę i dotrzeć do segmentu klienta. Z pewnością trzeba dotrzeć do grupy potencjalnych zleceniodawców, pośredników sprzedaży. Umożliwia to networking oraz prezentacja siebie na portalach społecznościowych. Ważna jest marka osobista. Wiarygodność i niezawodność. Z pewnością ekspozycja produktu i usługi w internecie, a więc ponownie – stworzenie strony internetowej albo założenie także sklepu internetowego. Praca dla freelancerów.

0

Written by : admin

StartUpYourFuture