Szampan i Kobieta

szampan
zrzut-ekranu-2016-10-30-11-16-24
zrzut-ekranu-2016-10-30-11-16-11

Klub Kobiet Biznesu @Atelier Szampana

Cyklicznie, co dwa miesiące, kobiety ciekawe swiata, którym chce się chcieć, spotykają się w Atelier Szampana  w ramach stworzonego Klub Kobiet Biznesu. Tym razem otrzymałyśmy zaproszenie do przedstawienia idei StartUpWoman oraz poćwiczenia na falach przy wykorzystaniu niektórych ćwiczeń z Alchemii Kariery Kobiety.

Wieczór przeminął w oka mgnieniu przy rozmowach kobiet inspirujących. Możecie przeczytać wspomnienie tych chwil piórem kobiety sommelierki na bolgu  Lady-Sommelier.

Przygotowałyśmy nasze wspomnienie w postaci wywiadu z kobietą inspirującą, Moniką Żołnierzak.

Gosset Champagne - Historia

W 1584 roku Pierre Gosset – radny miasteczka Ay wyprodukował wino, uznane wówczas za najbardziej czerwone, które zostało zrobione z winogron z jego własnej winnicy. W tamtych dniach na zaszczytny stół króla Francji trafiły dwa wina. Pierwsze wino pochodziło właśnie z Ay, a drugie z położonej bardziej na południe Burgundii. Obydwa wina zostały wyprodukowane z tych samych szczepów winogron: pinot noir i chardonnay. Już wtedy reputacja win z Ay zaczęła rosnąć. Pierwszą winnicę Gosset stworzył tam gdzie znajduje się ona również dzisiaj. W XVIII wieku w winach produkowanych w Ay pojawiły się bąbelki. Rodzina Gosset rozpoczęła produkcję szampanów. Dziś butelki, w których Champagne Gosset wypuszcza swoją kolekcję na rynek, wzorowane są na tych z XVIII i XIX wieku, a dzięki pieczołowitemu kontrolowaniu procesu fermentacji, wina są naturalnie świeże. Szampany produkowane są z winogron pochodzących wyłącznie z Grands Crus i Premier Crus. Winogrona są zbierane ręcznie, a szampan zanim trafi do sprzedaży leżakuje w piwnicach rodziny Gosset. Champagne Gosset to najstarszy dom winiarski w Szampanii.

zrzut-ekranu-2016-10-30-11-16-00

Kobieta Inspirująca

0

Written by : admin

StartUpYourFuture