StartUpYourFuture with StartUpWoman

EVENT

StartUpWoman Days

Dziś, w tym szczególnym dniu dla kobiet – 8 marca, StartUpWoman gościła po raz pierwszy na Google Campus Warsaw z cyklem StartUpWoman Days.

Pozdrawiamy wszystkie uczestniczki naszego eventu serdecznie! Dziękujemy za udział.

W odpowiedzi na poruszane tematy dzisiaj tematy Ania Trzaskalska przygotowała dla Was wieczorną dawkę inspiracji na podsumowanie poruszanych tematow podczas spotkania.

StartUpWoman by Ann!

Najnowsze badania opublikowane przez Georgia State University (USA) dowodzą, iż w Stanach Zjednoczonych zamężnych kobiet prowadzących własne biznesy jest 2 razy więcej niż singielek. Rośnie jednak procent singielek, które decydują się na samozatrudnienie, a udział mężatek od 10 lat pozostaje bez zmian. Badanie dowodzi, iż mężatki i singielki kierowane są innymi motywami podczas podejmowania decyzji o założeniu własnego biznesu. Na to wszystko mają wpływ umiejętności, otoczenie, w którym żyje kobieta oraz uwarunkowania kulturowe. Kobiety niezamężne są często „przyciągane” przez różne stowarzyszenia, czy też programy aktywnie wspierające przedsiębiorczość. Natomiast mężatki często decydują się na założenie własnego biznesu, gdyż chcą uzyskać pełną niezależność.

Odkąd jestem mamą stałam się bardziej zorganizowana, a co za tym idzie, znacznie efektywniej pracuję. Dlatego też jestem absolutną zwolenniczką łączenia kariery z życiem rodzinnym. Nie ukrywam, iż czasem są ciężkie chwile, ale samozatrudnienie pozwala mi na decydowanie kiedy i jak mam pracować, nie rezygnując przy tym z codziennych obowiązków mamy.

Pamiętajcie, że udowodniono, iż kobiety lepiej nawiązują kontakty biznesowe, choć podobno boimy się ryzykować i ciężej nam jest pozyskać finansowanie na rozwój swojego biznesu. Ale to nieprawda! Wystarczy uwierzyć w swoje możliwości, a marzenia po prostu zrealizować! Patrz nam mnie! Wino to sposób na życie, wino może być pretekstem do rozpoczęcia pracy uwarunkowanej pasją. Nie bój się kroczyć ścieżką, którą życie Ci samo wyznacza. Być może Twoja pasja to Twoja przyszłość.

Bądź z nami!

przedsiębiorczość w Polsce

Kobiety stały się bardziej przedsiębiorcze po roku 1989. Na początku lat 90-tych zanotowano największy przyrost firm zakładanych przez kobiety. Obecnie jesteśmy jednymi z najbardziej przedsiębiorczych kobiet w UE (około 30%). Dążymy do niezależności finansowej i co za tym idzie osiągania wyższych dochodów, marzymy o rozwoju osobistym i o lepszych warunkach pracy. Warto zauważyć, iż kobiety rzadko angażują się w biznesy w sektorach o zaawansowanej technologii, częściej kobiety spotyka się jako właścicielki firm usługowych czy handlowych (trend ogólnoświatowy). Dlatego też, tematem mojego doktoratu jest przedsiębiorczość kobiet w sektorze winiarskim, a także role biznesowe kobiet w przedsiębiorstwach winiarskich – jako podmiotach historycznie zakwalifikowanych do sektora gospodarki zdominowanego przez mężczyzn.

Blog

Zachęcam Was do śledzenia moich wpisów na tematy lifestylowe, a w szczególności o możliwościach przekuwania pasji w biznes. Sama jestem przykładem osoby, która z pasji do wina stworzyła 3 firmy, w tym obecnie największy w Polsce portal internetowy poświęcony kulturze picia wina oraz jego promocji.
Piszę o…. winie i o przedsiębiorczości kobiet, ponieważ piszę doktorat z tego obszaru na Akademii Leona Koźmińskiego. Przedstawiam Wam różne badania na tematy związane z zakładaniem własnego biznesu, dlaczego kobiety stają się przedsiębiorcze i jak skutecznie dążą do wyznaczonego celu. Co to jest lifestyle entrepreneurship i jak można odnieść sukces prowadząc własny biznes oparty na pasji.

2016-03-08 14.06.35

Zachęcam do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane tematyką lifestylu oraz przedsiebiorczości.

anna.trzaskalska@StartUpWoman.org

2016-03-08 14.08.17

Miło było nam powitać grono uczestniczek. Organizacja prowadzona jest z wykorzystaniem wszystkich startupowych narzędzi zarządzania biznesem.

next startupwoman day

O pasji tworzenia oraz narzędziach zarządzania sobą oraz biznesem - na kolejnym spotkaniu już w dniu 21 marca.

Tym razem będziemy wspólnie świętoować - witać wiosnę!

2016-03-08 14.43.38

startupwoman by mak

Wyczekujcie proszę relacji z naszego eventu oraz kolejnej rubryki Anki Makowskiej - StartUpWoman by Anka.

0

Written by : admin

StartUpYourFuture