Rynek Pracy okiem warszawskiej ulicy

StartUpWoman-Kite-antique

Jak postrzegasz rynek pracy przez pryzmat osobistych doświadczeń?

Lipiec był miesiącem, kiedy StartUpWoman zachęcała do reflekcji, do relaksu i do delektowania się porą letnią. Cudowną pogodą i czerpaniem z otoczenia, jak najwięcej inspiracji. Służyły temu nasze blogowe ilustracje – kobieta na łonie natury, myśli i czerpie energię. Zbiera swoje latawce do wyruszenia i zrobienia Startu W Przyszłość. Aby wyposażyć Ciebie w drogę, zapytałyśmy inne osoby o kwestie, które zajmują Twoją głowę. Posłuchaj i poczytaj. Zachęcam. Czy czujesz się jak bohaterka naszej ilustracji przewodniej? Jeżeli jeszcze nie, to może po przeczytaniu i zobaczeniu naszego vloga, tak się poczujesz.

Od dłuższego czasu w ramach think tanka StartUpYourFuture prowadzimy badania, na temat rynku pracy, preferencji pracobiorców oraz oczekiwań pracodawców.

Interesują nas motywy, dla których kobiety decydują się zmienić pracę albo założyć własny biznes.

Spotykamy się z Wami praktycznie codziennie i wymieniamy się poglądami na temat pivotowania, czyli weryfikowania założeń swojego pomysłu na siebie – stąd Business Model You. Zaczerpnęłam określenie Business Model You od tytułu popularnej książki, jaką polecił mi kiedyś znajomy, kiedy znalazłam się w takim momencie swego życia, kiedy zadałam sobie wiele pytań, zapisałam parę kalendarzy relacjonując myśli dnia przy poszczególnych dniach.

Zapamiętaj: Najważniejsze relacje to te utrzymywane z samą sobą. Jeżeli będą one właściwe, będziesz mogła budować dobre relacje z innymi.

Zapraszam Ciebie do krótkiego spivotowania siebie. Poniższe ćwiczenie może okazać się w tym pomocne:

Ćwiczenia na fali

Sens pracy

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jaki jest sens Twojej aktywności zawodowej?

Jako sens definiowana jest droga, jaką wybrałaś i to, co chcesz znaleźć na końcu tej drogi.

0

Dziś

Czy praca jaką wykonujesz jest tą, jaką chcesz wykonywać przez kolejne kilka lat?

Jeśli TAK, co takiego jest dla Ciebie ważne w tej pracy oraz co sprawia Ci najwięcej przyjemności w tej pracy?

0

Wartości

Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek, jakie wartości są dla Ciebie w życiu?

Wypisz 3 najważniejsze wartości w Twoim życiu. Które z nich odnajdujesz w miejscu pracy?

0

Ja

Odpowiedź sobie na pytanie, jaką jesteś osobą?

Spójrz na Wartości powyżej, spójrz na Dziś i odpowiedz sobie na to, jaka jesteś i kim jesteś. Opowiedz swoją historię siebie. Możesz także napisać list do siebie albo osoby Ci bliskiej, która chcesz, aby dowiedziała się o Tobie tego wszystkiego z ust osoby, której to dotyczy.

0

Emocje

Czy wyrażanie własnych emocji przychodzi Ci z łatwością? a może zachowywanie uczuć dla siebie powoduje u Ciebie frustrację?

Uzewnętrznienie swoich uczuć ma działanie oswabadzające, ale czasami może powodować konflikty z innymi osobami.
Nigdy do końca nie zrozumiesz drugiego człowieka, póki nie rozważysz spraw z jego punktu widzenia […] dopóki nie wejdziesz w jego skórę i nie pożyjesz w niej trochę. Atticus Finch

0

Inni

Czy boisz się, że nie spełnisz oczekiwań własnych? Czy obawiasz się konsekwencji, że nie spełnisz oczekiwań, które formułują wobec Ciebie inni?

Przy której odpowiedzi poczułaś większy ciężar? Boisz się bardziej niespełniania własnych oczekiwań czy innych. W jaki sposób odpowiedź na to pytanie łączy się z pytaniem o Sens Pracy?

0

Okiem Nowego Światu...

0

Written by : admin

StartUpYourFuture