Pracująca Mama Blogerka

Marta Szyszko jest przedsiębiorczą kobietą, matką dwójki dzieci i szczęśliwą żoną, jest także jedną z bohaterek mojej książki o kobietach. Więcej na ten temat wktótce. Marta zdecydowała szczęściu rodzinnemu podporządkować swoje życie zawodowe. Jak sama mówi:

Po urodzeniu dzieci, na nowo szukałam swojego miejsca na rynku pracy. Przez dwa lata przyjmowałam nieregularne zlecenia copywriterskie, by dorabiać do domowego budżetu. Gdy zleceń było wystarczająco, zsumowały się z zyskami z blogów, założyłam firmę. Działo się to stopniowo. Nie korzystałam z dotacji, ostrożnie podchodziłam do wydatków związanych z prowadzeniem firmy. Z drugiej strony wiedziałam, że wystawianie faktur będzie sporym ułatwieniem, a także czułam, że to już czas na opłacenie ZUS- u i pomyślenie o emeryturze.
7988b80d

Kobieta w e-biznesie jest jednym z blogów, jakie prowadzi Marta. Znajdziesz tutaj informacje przydatne dla każdej, która jest zainteresowana aktywnością w sieci. Przydatne rady, porady oraz historie z życia wzięte i poparte doświadczeniem. Marta jest twórczynią bloga i kreatorką większości tematów. Pasjonują Martę zagadnienia związane z eCommerce.

Czy Twoja praca to pasja?

Tak, choć wbrew pozorom bywają czynności, których nie lubię. Na przykład upominanie się o przelew od firm, które potrafią zalegać z nimi kilka miesięcy lub sprawy techniczne moich stron, czyli kontakty z obsługą klienta hostera. Ograniczyłam do minimum sprawy formalne, mam spore wsparcie księgowego, który reprezentował mnie w urzędach podczas zakładania firmy. Ja byłam tak spękana, że w obstawie męża i dzieci pojechałam podpisać przygotowany wniosek. Gdyby nie to wsparcie, pewnie odkładałabym decyzję o założeniu firmy w nieskończoność. A tak od roku radzę sobie z ZUS-em i opłatami, czasem też starcza na małe przyjemności lub ratuję nasz domowy budżet przed zaciąganiem kredytu na nieprzewidziane wydatki.
Valentine's Day!

Drugim blogiem Marty jest Niedoskonała Mama, który współtworzy z kilkoma pasjonatkami, jak i pasjonatami życia. Blog dedykowany oczywiście matce i dziecku, choć nie ulegajmy złudzeniu nazwą, znajdziemy tutaj także dużo o zdrowiu i urodzie, podróżach i wszystkim, co związane jest z  lifestylem.

Jak patrzysz w przyszłość, co czujesz? Jak oceniasz szanse na rozwój swojego biznesu?

Patrzę w przyszłość z coraz większym poczuciem bezpieczeństwa. Moja praca przynosi efekty. Gdy jest to wymagane, dostosowuję się do zmian, rozwijam blogi, przyjmuję ciekawe propozycje, a niektóre odrzucam (jak napisanie książki o e-biznesie od wydawnictwa, co może podniosłoby mój prestiż, ale raczej nie pozwoliłoby opłacić rachunków).

Dziś nie wystarczą mi blogi...
0

Written by : admin

StartUpYourFuture