Paleta kolorów StartUpWoman – Różnorodność

2222
kobieta-po-turecku-antique

Wewętrzna siła, która nas napędza

Każda z nas żyje w swoim tempie. Tempo życia jednych może być szybsze niż innych. Samo to już może stanowić wyzwanie w dopasowaniu się do preferowanego tempa życia. Sztuka zarządzania swoją wewnętrzną energią jest jedną z tych, które pozwalają nam cieszyć się bardziej lub mniej codziennościami i ich różnymi kolorami.

kobiety z lustrem

Widzimy to, co chcemy zobaczyć

Jesteśmy różni, jako ludzie. Jesteśmy różne, jako kobiety. To, co nas łączy to dążenie do tego, aby żyło nam się najlepiej. W tej podróży, jaką jest kariera, staramy się pogodzić nasze role i czuć się dobrze.

Uważność

Uważność, zwana mindfulness jest kluczem do tego, że chce nam się codziennie kroczyć w przyszłość. Zrobienie tego kroku wymaga czasami niesamowitej determinacji, a czasami wyskakujemy z pieleszy i pędzimy za wiatrem niesionym porannym powiewem wiatru w wielkim mieście pełnym niespodzianek.

Ujrzyj swoją moc!

Kobiety z natury oceniają siebie bardziej surowo niż inni. Mamy tendencje do bycia pewną, że to, czego chcemy się podjąć, uda się. Może powodować to wieczne przygotowywanie się do ruszenia, zrobienie kroku w przyszłość.  Przestań z tym. Spójrz codziennie w lustro i powiedz sobie, jaką przebyłaś dziś podróż do tego, co Ci się marzy. Zacznij planować swoje kroki w przyszłość. Życie tu i teraz jest piękne – daje Ci możliwość poczucia wewnętrznego ja, odnalezienia wewnętrznej mocy. Kariera wymaga konsekwencji działania i silnej woli.

Różnorodność w pracy

Podczas czerwowej konferencji, spotkałam się z kobietami, dla których idea różnorodności jest ważna.

„Pokoleniowość przydarza się i nie każdy jest członkiem pokolenia i nie każdy podejmuje typologiczne role przedstawiciela własnego pokolenia” – twierdził profesor Jan Garewicz. Sama interesuje się tym tematem od wielu lat. A konkretnie od 2007 roku, kiedy zaczęłam pracę jako expat w Banku Austria i zobaczyłam, że zespoły robocze tamtego banku, były w większości zbudowane z osób w wieku moich rodziców. To była dla mnie lekcja życia i ogromne wyzwanie dla współpracy pomiędzy zespołami Europy Zachodniej a Europy Środkowo-Wschodniej.

Teraz, parę lat później dostrzegam, jak szybko mija czas i co oznacza różnorodność w miejscu pracy.

Cały czas udaje nam się zachować radość dziecka i to prymusowe zachowanie, jak uczono nas w szkole. W końcu kamera nagrywa…

2

Written by : admin

StartUpYourFuture