Miłość i Start Up Woman

Start Up Woman-3

Każda kobieta marzy o miłości. Szczęśliwej i romantycznej miłości, która – w ramach powszechnie obowiązujących stereotypów i wzorców – prowadzi do stania się żoną i matką. Wiele kobiet nie wyobraża sobie życia bez pracy w zawodzie. Decyduje się na zdobycie konkretnego fachu i zadbania o własną niezależność oraz umożliwi dołożenie się do domowego budżetu rodziny. Buduje to poczucie partnerstwa w związku dwojga osób, zabezpiecza relację na okoliczność chwilowej niedyspozycji jednej z osób. Pozostaje także wiele kobiet, które wybierają pracę w domu jako spełnianie się w życiowej roli, jest to także budowanie inaczej definiowanego partnerstwa.

Nie oceniam poprawności ideowej definicji słowa „partnerstwo”. Obserwuję rzeczywistość rynku pracy i aktywność zawodową osób w Polsce i na świecie, naszej części Europy. Z mojej obserwacji wynika, że dużo miłości rodzi się w miejscu pracy, co nazywane jest romansem i może być zaczątkiem tworzenia się miłości.

Wielka miłość i wielkie osiągnięcia niosą ze sobą ryzyko

Miłość i Kariera to potrzeby człowieka

Z dążenia człowieka do zaspokojenia i realizacji powstała piramida potrzeb człowieka. Twórcą piramidy potrzeb jest amerykański psycholog Abraham Maslow. Jego iloveyousoobszarem badawczym było poszukiwanie wyjaśnienia, dlaczego jedni ludzie mają różne potrzeby w różnym czasie. W trakcie swoich badań doszedł on do wniosku, że potrzeby jednostki uporządkowane są hierarchicznie – od najbardziej podstawowych do najmniej pilnych do realizacji.

Zarówno miłość, jak i uznanie odnajdują w piramidzie Maslowa swoje miejsce. Miłość (potrzeba afiliacji) pojawia się przed potrzebą uznania i szacunki, samorealizacji.

Odchodząc od teorii do praktyki uznajemy, że dobre życie oparte na dobrych relacjach jest celem każdego człowieka.

Miłość to spełnienie się w sferze emocjonalnej i duchowej – dobrej relacji dwojga osób. Kariera to osiągnięcie pozycji zawodowej, która umożliwia realizację potencjału osoby, nadaje status społeczny.

Prawdopodobieństwo spotkania drugiej połówki w pracy jest znane i potwierdzone licznymi romansami, a także ślubami. Powszechnie znanym jest przecież, że osoby poznają się najczęściej w szkole, na uczelni, poprzez wspólnych znajomych oraz w pracy. Praca daje możliwość poznawania nowych osób, którzy z wysokim prawdopodobieństwem podzielają wspólne zainteresowania, mają porównywalny status społeczny.

Instrukcja StartUpWoman dla Kobiet podążających za miłością życia w pracy:

Ryzyko. Angażujesz się uczuciowo, a twoja energia sprowadzona jest do relacji na rzecz osoby, z którą pracujesz. Nie warto ryzykować swojej kariery, jeśli komuś zależy egoistycznie na Twojej energii i zaangażowaniu. Nie warto ryzykować kariery dla przelotnej znajomości. Zanim wejdziesz w relacje – bądź pewna, że to porządny człowiek.

Reputacja. Unikaj romansowania z szefem, swoim przełożonym, osobą, od której zależą twoje warunki pracy i płacy. Jak już ci się przytrafi i jedno i drugie – pozostaw te relacje na płaszczyźnie prywatnej i staraj się nie wykorzystywać osobistych relacji. To jest trudne! Sprawdź także wewnętrzne zasady obowiązujące w firmie – być może trzeba będzie wprowadzić pewne zmiany w swoje życie zawodowe.

Rywalizacja. Awans, podwyżka, udział w grupach roboczych, na konferencjach i seminariach, delegacje do klientów, dostawców i pozyskiwanie nowych rynków zbytu, dowody uznania. Przenosisz swoje radości i problemy do domu/relacji. Rozpad związku jest nieunikniony, jeśli razem dążycie do tego, aby piąć się po szczeblach drabiny w tej samej firmie. Możecie przecież natrafić na siebie, jeśli nie na tej samej drodze, co wpaść w konflikt interesów.

Intymność. Miejsce pracy to nie miejsce do pieszczot, czy seksu. To jest podniecające jednak z uwagi na wysokie ryzyko reputacji i nie tylko – nie warto aż tak rozwijać swoich relacji osobistych w pomieszczeniach biura. Adrenalina może nakręcać pewne sytuacje. Pamietaj, że żyjemy w świecie wielkiego brata – kamery są wszędzie.

Nie każda nawiązana znajomość w miejscu pracy kończy się miłością. Romanse doprowadzają do zagrożenia pozycji zawodowej. Nieudane romanse powodują konieczność oczyszczenia atmosfery w pracy – jedna z osób musi po prostu zmienić miejsce pracy. Warto być tego świadomą w nawiązywaniu bliższych relacji w miejscu pracy.

Dobrych relacji i dobrego życia!

Start Up Woman-2
www.StartUpWoman.orgwww.facebook.com_StartwPrzyszlosc
0

Written by : admin

StartUpYourFuture