Kobieta liderka

drzewo

Kobieta jako liderka

Kobieta – liderka to codzienność wielu kobiet w Polsce i na świecie. Choć to właśnie kobiecie trudniej jest utożsamić się ze słowem liderka. Jeszcze trudniej jest kobietom zastosować słowo przywództwo do siebie samych. A przecież kobiety są liderkami. Każda na swój sposób liderska. Każda na swój sposób przewodząca.

Czy przywództwo może być kobiece albo męskie? Patrząc na świat pełen stereotypów jest to możliwe.

Dla StartUpWoman przywództwo ma wiele znaczeń i jest jednym z kluczowych elementów tworzenia dobrych relacji. Dobre relacje czynią życie dobrym.

Dobre relacje, o których wielokrotnie podkreślamy w treningu mentalnym StartUpYourFuture, to:

Ciekawość świata

Ciekawość świata jest tym, co powoduje, że kwestionujemy status quo. Pytamy o sens. Sens miejsca w życiu zawodowym, choć niejednokrotnie zaczyna się to pytaniem o sens życia.

Życie to nieustanna podróż. Świat nieustannie przyspiesza. Ty się zmieniasz. W życiu pozostajesz sobą, będąc  – w każdej fazie swego życia – inną. Dogaduj się dlatego w pierwszej kolejności sama ze sobą. Wiarygodność.

Poznaj siebie samego.

Sokrates

Wiarygodność

Wiarygodność to bycie w zgodzie ze sobą. Prawdziwość wyrażania prawdziwej swojej natury. Ta prawdziwa natura chce się realizować w życiu zawodowym. Poznanie siebie i dążenie do realizacji tego, co się lubi, daje siłę i radość życia. Wyrażanie siebie poprzez pracę jest możliwe dla każdej z nas; bez względu na to, jako zawód wykonujesz i w jakim obecnie jesteś miejscu. Tworzysz świat poprzez tworzenie siebie. Dogadywanie się z sobą samą to klucz do dogadywania się z innymi. Myśl pozytywnie. Unikaj negatywności. Emocje są zaraźliwe. Warto zatem poza poznaniem siebie, poznawać lepiej swoje otoczenie, gdyż nie unikniesz przecież życia zawodowego, bez świadomości kontaktów z innymi osobami.

Świadomość relacji

Otaczaj się ludźmi najbardziej odpowiednimi dla siebie. Aby to zrobić, trzeba być świadomą tego, jakie cechy są dla Ciebie najważniejsze, których poszukujesz u innych. Rzucanie się w wir kontaktów z nadzieją, że okażą się owocne, może być rzuceniem się na wzburzone fale. Warto mieć konkretną wizję pożądanej relacji, a następnie poszukiwać w ludziach cech, na których ci najbardziej zależy. Dostrzegaj podobieństwa, a nie różnice. Jednocześnie naucz się oddzielać swoje poglądy od poglądów innych. Serdecznie i konsekwentnie komunikuj własne potrzeby i proś o ich respektowanie.

Pamiętaj także, że życie zawodowe pełne jest pułapek.

Powód

Powody są poszukiwaniem odpowiedzi na to, dlaczego nie dzieje się tak, jak sobie tego życzysz lub o czym marzysz. Powód, każdy jeden i jego stopniowanie, pączkuje osłabiając Twoją wolę ruszenia z miejsca. Powody mogą być próbami poszukiwania źródła swoich porażek u innych. Poszukiwanie powodów jest obchodzeniem swoich słabości.

Kiedy przestaniesz poszukiwać powodów usprawiedliwiania się, zaczniesz zwiększać prawdopodobieństwo zmiany swoich nawyków. #StartUpYourFuture now!

Nie ma porażek, są tylko doświadczenia. 

aby cokolwiek innego się wydarzyło w Twoim życiu, musisz po prostu ruszyć ...

0

Written by : admin

StartUpYourFuture