Get Smarter

Get Smarter – wiedza, której nie wyguglasz

Przygoda ze startupem Get Smarter zaczęła się dwa lata temu i wciąż trwa – mówi Patrycja Babicka, członek zarządu i kreatywna w Get Smarter – Do tej przygody zaprosiła mnie Elżbieta Zielińska, z którą znamy się i przyjaźnimy od wielu lat. Zdarzało nam się ze sobą współpracować już wcześniej, wiedziałyśmy więc, że nadajemy na podobnych falach, choć raczej uzupełniamy się niż dublujemy. Taki potencjał był dobrym punktem wyjścia do współpracy. Ela szybko zaraziła mnie, stworzoną przez siebie, ideą Get Smarter, czyli ideą platformy, która umożliwia spotkanie się online ze specjalistami różnych dziedzin.

Z Patrycją Babicką spotkałam się podczas wydarzenia startupowego w Warszawie. Od razu nawiązałyśmy ze sobą dobry kontakt. Ba zakończenie rozmowy otrzymałam ekologiczną torbę, której wciąż używam podczas moich eskapad bliższych i dalszych. Sprawdza się cudownie. Dziękuję! Poprosiłam Patrycję o opowiedzenie StartUpWoman więcej o sobie i swojej wspólniczce, aby przybliżyć innym, jaki sposób na życie i pracę można wybrać, decydując się na startup.

A jego efekty można oglądać na GetSmarter. Zachęcamy do skorzystania z platformy.

Poprosiłam dziewczyny o opowiedzenie StartUpWoman więcej o sobie, aby przybliżyć typ StartUpWoman innym poszukującym siebie oraz recepty na życie.

Moja pasja:

Mam trzy pasje: bycie matką Polki, Get Smarter i teatr.

Mój biznes:

 Mam to szczęście, że mój biznes to moja pasja. Może kilka słów o tym, czym on jest konkretnie. Platforma Get Smarter, łączy tradycję z nowoczesnością tzn. pozwala pozyskiwać wiedzę bezpośrednio od ekspertów, przy zastosowaniu nowoczesnej technologii, stąd hasło „Tej wiedzy nie wyguglasz”, bo nie można wyguglać drugiego człowieka.

Get Smarter to platforma internetowa umożliwiająca konsultacje online między specjalistami różnych dziedzin (takich jak: zarządzanie, doradztwo biznesowe, branża IT, psychologia, psychoterapia, języki, etc.) i użytkownikami – tj. ludźmi, którzy potrzebują profesjonalnego doradztwa.

Na platformie Get Smarter można się umówić na spotkanie z wybranym specjalistą i na to spotkanie „dotrzeć” w kilka sekund … bez wychodzenia z domu. Niemożliwe? Możliwe! – właśnie na takiej idei nam zależało. Get Smarter pozwala specjalistom i użytkownikom oszczędzać czas i pieniądze potrzebne np. na dojazd w miejsce spotkania.

Platforma jest też świetnym rozwiązaniem dla specjalistów, którzy mają już swoich klientów w sieci. Przenosząc konsultacje z nimi na platformę Get Smarter, nie tylko zaoszczędzą mnóstwo czasu, ale będą mogli czerpać z tego dodatkowe profity. Już wkrótce rusza specjalny program lojalnościowy, w którym za każde dziesiąte spotkanie na platformie specjaliści otrzymają podwójną stawkę.

Moje wartości życiowe

Chciałabym być fajną mamą i spełniać się w pracy i życiowych pasjach. Łączenie intensywnej aktywności zawodowej z byciem mamą bywa trudne, ale jedno nie wyklucza drugiego. Wprost przeciwnie, jeśli kobieta jest dobrze zorganizowaną mamą, to może też być dobrą szefową. Jestem wiceprezesem platformy Get Smarter, ale również autorką sztuk teatralnych i piosenek. Chętnie angażuję się w różnego rodzaju wydarzenia kulturalne i staram się wszystko tak zorganizować żeby mieć jak najwięcej czasu dla Poli.

Co mi daje moja praca?

Praca mi daje zaspokojenie potrzeby działania, kontakt z ludźmi – bardzo różnymi, z różnych światów; satysfakcję, że mogę robić to, co lubię. Dzięki pracy jestem „na bieżąco” w wielu tematach i ciągle się uczę.

Jak szukam motywacji?

Moją największą motywacją jest Pola i fakt, że robię w życiu to, co naprawdę lubię. Start’up „wymusza” na człowieku ciągłą aktywność intelektualną, poszukiwanie nowych dróg, rozwiązań, podpatrywanie jak to robią inni, to nie jest tylko praca, ale również wielkie wyzwanie, a do tego żeby podjąć wyzwanie motywacja jest po prostu niezbędna. Mi jej nie brakuje.

Jaką jestem liderką? Czy czuję się liderką?

W naszym start’upowym teamie to Ela jest liderką. Ja pełnię rolę wspólniczki – przewodniczki, zdecydowanie bardziej mi to odpowiada. Lubię mieć w pracy pewien stopień wolności i własnej przestrzeni, Ela mi tą przestrzeń zostawia. W zarządzaniu zespołem i projektem jesteśmy podzielone według naturalnych predyspozycji. Ela podejmuje decyzje strategiczne dotyczące IT, bo bardziej się na tym zna. Ja zajmuję się szeroko pojętą komunikacją. Oczywiście na co dzień robimy wiele innych rzeczy – zarządzanie to tylko jeden z elementów pracy startupowca.

Z jakimi wyzwaniami zmagam się najczęściej?

Wyzwaniem jest dla mnie godzenie wszystkich moich codziennych obowiązków. Ale nie jest to nieprzyjemne wyzwanie. Traktuję to trochę jak rodzaj gry. Zdarza się, że zastanawiając się nad planem na kolejny dzień, zdaje sobie sprawę że takiej ilości pracy starczyłoby na tydzień, a nie na jedną dobę. Wiele razy okazuje się, że 50 % sukcesu stanowi skuteczne planowanie. Nieustająco się w tym doskonale.

 

O Liderkach

Ella Zielińska GETSMARTER001_16 Główna Szefowa marki Get Smarter.
Zarządzająca, analizująca i wymagająca. Absolwentka filologii szwedzkiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, absolwentka studiów podyplomowych
Komunikacja w Biznesie, Marketing w Sieci na WSE w Krakowie. Zdobytą
wiedzę od 10 lat stosuje i rozwija w praktyce m.in. w agencji
interaktywnej i własnej firmie tworzącej aplikacje mobilne. Fascynuje
się komunikacją w jej różnych aspektach: wizualnej, pozawerbalnej,
ikonografiki, komunikacji jeden do wielu i wielu do wielu. Miłośniczka
zwierząt i dobrej literatury. Get Smarter jest jej drugim start’upem. Powróciła z Doliny Krzemowej, gdzie prezentowała GetSmarter.

Patrycja Babicka  DSC_0106 (1)Wspólniczka szefowej i Kreatywna marki Get Smarter.
Kreatywna, otwarta na nowe wyzwania, mistrzyni budowania dobrych
relacji. Absolwentka teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiów
podyplomowych w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera na
kierunku Public Relations oraz Laboratorium Dramatu Tadeusza
Słobodzianka. Pracowała m.in. jako kierownik marketingu w Wydawnictwie
Bezdroża, szkoleniowiec z zakresu zarządzania procesami w
przedsiębiorstwach i skutecznej rekrutacji opartej na wykorzystaniu
nowoczesnych technologii w firmie Yeslogo, prowadziła własną firmę
zajmującą się copywritingiem i PR, organizatorka szkoleń w Grupie PBE
(Psychologia, Biznes, Edukacja). Prywatnie miłośniczka teatru,
dramatopisarka, tekściarka i matka Poli.

0

Written by : admin

StartUpYourFuture