Fakty i mity o własnym biznesie

drive your passion

Ile doświadczenia trzeba mieć, by zacząć własną działalność?

Zdaniem StartUpWoman istnieją (przynajmniej) dwa modele do rozpoczęcia bycia na tzw. własnym:

  1. uwarunkowania branżowe i jej specyfika
  2. duża ekspertyza w danym obszarze związana z wieloletnim doświadczeniem zawodowym (często wspartym licznymi studiami podyplomowymi, trzeciego stopnia, czy posiadaniem doktoratu) połączona z ambicją do robienia rzeczy inaczej niż mogę być na tak zwanym etacie raportując do szefa albo szefowej, którzy zawsze wiedzą lepiej.

0

Jak budować wiarygodność oraz doświadczenie?

Istotne w aspekcie monetaryzacji biznesu.

Patrzę na niektórych YouTuberów i sobie myślę: mają pewną cechę wspólną – środowisko, w którym się poruszają, a więc bazują na niszowości.

Jednym jest wiarygodność związana z ekspertyzą, a drugim jest sieć kontaktów. Sieć kontaktów otwiera drzwi do „wiarygodności” albo monetaryzacji biznesu, zarówno dla fachowców, jak i dla początkujących w danym temacie czy obszarze. Co to oznacza, czytaj dalej…

0

Jak definiować sukces biznesowy?

Kluczowe pytanie, jeśli chce się, aby chciało się chcieć.

Najlepiej zdefiniuj to sobie sama na samym początku. Nie słuchaj innych. Inni to nie Ty. Uczulamy na tzw. ‚mówców motywacyjnych’, jakoś więcej jest facetów niż facetek.

Sama wiesz, dlaczego chcesz coś zacząć robić albo myślisz o zaczęciu robienia czegoś nowego albo tego samego, tyle inaczej.

0

Ile trzeba wnieść, aby utrzymać własną działalność?

Ile – jest kwestią indywidualną. Mogę wskazać, co warto mieć jako gwarancję sukcesu.

Zaangażowanie, odporność na stres, umiejętność dobrego zorganizowania sobie czasu czy pozyskania wartościowych kontaktów.

Dochodzi do tego – silna wola, konsekwencja działania, uczenie się na porażkach, które są doświadczeniem w znaczeniu potocznie kojarzonym z porażką.

0

Jak się uczyć?

W pracy na etacie możesz ubiegać się o skierowanie na jakieś szkolenia albo czerpać z wiedzy, czy bazy wiedzy danej firmy. Jako freelancer masz dostęp do wszystkiego, za co zapłacisz i nie musisz podpisywać żadnej umowy lojalnościowej, czyli umowy o podnoszenie kwalifikacji. Szczególnie jest ci zaoszczędzona to uporzkająca z reguły konieczność ‚maniery menedżeryzmu’ proszenia się o szkolenie.

Zaplanuj w swoim budżecie stałą kwotę przeznaczaną na zdobywanie wiedzy oraz jej dokumentację. Z czasem znajdziesz dostęp do osób, które będą Ciebie wspierać swoją wiedzą oraz eksperyzą w ramach rozmów i spotkań biznesowych.

0

Jak definiować porażkę?

Brak spójności i wiarygodności, sprzedawanie czegoś, o czym nie ma się pojęcia, ale stwarza się pozory, że się jest ekspertką.

Spójność wyrażony w sposobie życia oraz podejściu do okazywania emocji.

Wiarygodność to kierowanie się wartościami.

Dostosowywanie się do kształtu i formy otoczenia’ w nadziei oraz chęci dotarcia do danej grupy, tylko i wyłącznie przez pryzmat ukrytych korzyści.

0

Dla Was od Baby Za Kierownicą i Baby obok...

Oto, co udało nam się na temat mitów i faktów bycia przedsiębiorcą, zebrać podczas naszej szybkiej wspólnej podróży ulicami naszej kochanej Warszawy. Pomiędzy jednym ważnym, a drugim istotnym spotkaniem związanym z budowaniem szczęścia oraz … StartUpWoman.

0

Written by : admin

StartUpYourFuture