Co to jest startup i dlaczego startup jest wyzwaniem?

Let'Start Up!

Kto jeszcze nie wie, co to jest startup niech szybciutko się dokształci i poczyta. Startup to moda. Startup to nadzieja. Startup to kreatywność. Startup to innowacja. Startup to rzeczywistość drugiej dekady XXI wieku. Startup to także domena silnie zdominowana przez mężczyzn.

Piszę i mówię o startupie, bo od ponad 4 lat nad tym pracuję i nadal jestem na etapie, na jakim byłam wczoraj, ale na jakim, nie byłam przedwczoraj. Z pewnością jest postęp. Z pewnością jest wiedza. Z pewnością jest także inspiracja. I cały czas jest inwestycja z pierwszej najważniejszej grupy w ramach znanej 4F (nie mylić z marką odzieżową).

Dla osób, wchodzących do życia zawodowego lub biznesowego jest to najbardziej pożądana forma i sposób na życie. Dla osób wspierających startupy w ramach bycia aniołem biznesu jest to forma  wspierania przedsiębiorczości i wnoszenie znacznego wkładu w budowanie przedsiębiorczości oraz wspieranie innowacyjności gospodarki, a przede wszystkim ryzykowna inwestycja. Przekonanie do inwestycji w pomysł lub kiełkujący biznes to wielka sztuka i wymaga przynajmniej głębokiego poznania wszystkich detali z tym związanych.

Zwracaj baczną uwagę, z kim rozmawiasz na temat swojego pomysłu na startup. Naucz się oceniać, na  ile osoby, które mówią o startupach mogę ci pomóc, a na ile pomagają swojej budowie wizerunku. Daleka jestem od rekomendowania podpisywania za każdym razem NDA, czyli umowy o zachowaniu poufności, jednak bliska jest mi myśl i filozofia, aby na początku liczyć najbardziej na siebie, czyli pierwsze F, Founder, założyciel. Pozostają jeszcze trzy kolejne całkiem solidne F.

Wiele osób jest zainteresowanych tworzeniem startupu i jest to napawające optymizmem. Tryskasz energią oraz wiarą w powodzenia swojego pomysłu.

Warto wiedzieć, że ten Twój optymizm będzie na każdym kroku ostudzany. Wiem to, znam to i przeżyłam to. Obserwuje także opadające zainteresowanie masowe budowaniem startupów, co wskazuje na to, że innowacyjność jest coraz wyższa, a chęć budowania własnego biznesu przenosi się do obszaru przedsiębiorczości hybrydowej albo stylu życia.

W tym roku także poproszona zostałam o mentoring startupów przez Studenckie Koła Naukowe Biznesu działającego przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Konkurs zakończył się finałem 20 kwietnia i mam nadzieję, że wyłoni się w najbliższym czasie na rynku innowacyjny produkt albo usługa.

Startup to forma budowania przedsiębiorczości i jest to bardzo dobre podejście do próbowania swoich możliwości bez względu na wiek. StartUpWoman zachęca do budowania przedsiębiorczości w każdej możliwej formie.

Ważne jest to, że chce się cały czas ludziom chcieć.

0

Written by : admin

StartUpYourFuture