Aby Chciało Się Chcieć … Uczyć

tablety

Aby Chciało się Chcieć: ambicja czy potrzeba a może snobizm?

Jestenna odsłona StartUpWoman i nasza misja: #AbyChciałoSięChcieć.

Misję tę realizujemy w postaci między innymi prowadzenia StartUpWoman TV.  Zachęcamy do wspólnego diagnozowania, zrozumienia zasad i mechanizmów Twojego funkcjonowania na rynku pracy, jak i samego rynku pracy. Nasza praca, nasz biznes, nasza aktywność społeczna są powiązane z życiem osobistym, a także (choć nie dla wszystkich) z rodziną, przyjaciółmi, krewnymi, i wszystkimi tymi osobami i wspólnotami, które są dla Ciebie istotne i odgrywają znaczącą rolę w życiu. StartUpWoman stara się ukazać szersze spojrzenie na siebie oraz swoje miejsce pracy.

Nie ma bowiem nic gorszego niż poczucie uwięzienia w miejscu, do którego nie przynależysz. Praca bez satysfakcji to więzienie dla umysłu, duszy i ciała i może prowadzić do poważnych zaburzeń funkcjonowania organizmu.

Stare zawody wypierają nowe, i jeśli nie masz wiedzy, która potrzebna jest na nowym stanowisku pracy, musisz albo ją zdobyć albo uaktualnić.  A jak widać z danych Diagnozy społecznej 2015, poziom aktywności edukacyjnej osób w wieku 30 – 39 lat pozostaje bardzo niski i kształtuje się na poziomie około 3 procent. Trend ten jak widać jest spadkowy, zauważono dalsze obniżenie w 2015 roku. Utrzymuje się̨ brak skłonności do korzystania z usług edukacyjnych osób w wieku powyżej 39 lat. Jeśli myślisz o dokształceniu to pomyśl o przyczynie, a nie potrzebie zdobycia papierka. Cały czas mamy w Polsce do czynienia z mniejszą aktywnością kobiet, choć wyniki Bilansu Kapitału Ludzkiego wskazują na systematycznie zanikającą różnicę pomiędzy wskaźnikiem zatrudnienia wśród mężczyzn (62,8%) niż wśród kobiet (58,8%).

Dlaczego ludzie podnoszą kwalifikacje i decydują się na studnia doktoranckie? Czy praca i studiowanie jednocześnie pozostawia miejsce na inne przyjemności życiowe? Jak łączyć życie rodzinne z podnoszeniem kwalifikacji?

Zapraszamy do naszego świata:

zarządzanie wiedzą

„Wiem, że nic nie wiem”. Chętnie dzielę się wiedzą. Zapraszam do zapoznania się z poradnikiem o zarządzaniu wiedzą StartUpWoman.

0

Written by : admin

StartUpYourFuture