Aby Chciało Się Chcieć … mieć świadomość stereotypów

zmienione_jesiennie

Aby Chciało Się Chcieć... pod tym znakiem mija jesienna odsłona StartUpWoman

Konwenanse i stereotypy definiują wielu ludzi. Postrzegamy siebie poprzez pryzmat porównywania się z innymi, pryzmat mieć: mieć pozycję, mieć władzę, mieć określony standard życia, a mniej przez pryzmat tego, jakim jestem człowiekiem, czego rzeczywiście potrzebuję do życia. Te stereotypy powodują, że kobiety muszą podkreślać, dlaczego należy na nas spojrzeć z innej perspektywy.

Alchemia Kariery Kobiety. Daj sobie drugą szansę!

Oczekiwania współczesnych kobiet są inne niż kiedyś. Moja są inne niż mojej mamy, babci, prababci, etc. Często pojawia się na bazie doświadczeń oraz ram myślenia konflikt pokoleniowy. Z czego on wynika i dlaczego jest tak ważne nieustająco dążyć do zdobywania wiedzy bazującej na schemacie pakietu: teoria + praktyka + światopogląd.

napis

Życie kobiety jest wielowymiarowe z uwagi na naszą biologiczną konstrukcję i dar rodzenia dzieci. „Kobietą być” jest tematem poruszanym przez nas same w rozmowach z bliskimi i przyjaciółmi. Debatują nad nami politycy, analizują naukowcy, mierzą i wyceniają ekonomiści, a przedstawiciele świata artystycznego dedykują nam swoje dzieła. Nasze życie kształtuje miejsce urodzenia, otoczenie, w jakim się wychowujemy, dorastamy i rozwijamy, kraj, religia i można wymienić jeszcze przynajmniej parędziesiąt innych czynników. Same niejednokrotnie zastanawiamy się nad swoim życiem, oddajemy się refleksji nad nim, robimy podsumowania i planujemy, wyznaczamy sobie cele, poszukujemy wskazówek, szukamy rozwiązań, błądzimy i się odnajdujemy, pracujemy nad sobą. Wszystko to robimy po to, aby mieć poczucie szczęścia i spełnienia w życiu.

Alchemia Kariery Kobiety. Daj sobie drugą szansę!

Zarządzanie wiedzą

„Wiem, że nic nie wiem”. Chętnie dzielę się wiedzą. Zapraszam do zapoznania się z poradnikiem o zarządzaniu wiedzą StartUpWoman.

0

Written by : admin

StartUpYourFuture