Work – Life Trendy §

StartUpWoman-51

W poszukiwania harmonii życia, świadomości przemijania i oszczędnego gospodarowania swoją energią oraz potrzebie rozwoju zawodowego coraz więcej kobiet decyduje się na przewartościowanie trybu życia i staje się własnymi szefami. Coraz bardziej zmienia sie podejście do robienia kariery wśród osób pokolenia Millenials. Praca na etacie – brr, ależ skąd. Praca w biurze – okey, może być od czasu na czasu.

Dla tych z Was, którym marzy się bardziej zbalansowane życie, przedstawiam trendy nowoczesnego rynku pracy: Dziś piszę o:

Sklep internetowy

Bycie właścicielką sklepu internetowego, własnego bądź kupionego miejsca w popularnych serwisach krajowych czy światowych nie jest niczym nowym. Korzystają z takiej dodatkowej formy zarabiania zarówno profesjonaliści, którzy zrobili z tego swoje główne źródło zarobku, jaki i osoby, które chcą uzyskać dodatkowe źródło dochodu.

Aby zająć się sprzedażą w internecie, możesz zacząć od korzystania z dostępnych płatnych portali internetowych, jak chociażby allegro czy ebay, olx, i inne. Możesz także stworzyć własny sklep internetowy.

Liczy się dobry produkt, wiarygodność sprzedawcy, rzetelność dostaw oraz atrakcyjność cenowa.

Plusy i minusy

Plusy to elastyczność w godzinach pracy, choć z drugiej strony wymagane jest szybkie udzielania odpowiedzi, a więc jesteś skazana na bycie ciągle on-line. Choć bycie on-line jest w dzisiejszym technologicznie zaawansowanym świecie całkiem zrozumiałe. Czy sprzedajesz, czy też nie. A więc plus. Jeśli masz dobry produkt to możesz w krótkim czasie nieźle zarobić. Jednak, zakupy w internecie nie są szybkim trafem. Klik i już kupuję – to cel każdego sklepu internetowego. Wyzwaniem jest także rodzaj produktu. Jego wypromowanie wymaga dużych umiejętności, wsparcia fachowego, dobrze, aby było efektem wcześniejszego robienia sprzedaży w tradycyjnym wymiarze.

Każdy produkt musi być dobrze zaprezentowany, sfotografowany, opisany i przedstawiony potencjalnemu nabywcy, aby chciał go zakupić. Wymaga to oczywiście dużej kreatywności i umiejętności prezentacji produktu. Duży plus dla osób, które lubią kreować. Dodatkowe nakłady związane są z przygotowaniem sesji fotograficznej.

Pamiętam, jak sama kiedyś sprzedawałam nietrafione zakupy odzieży na allegro, ile marnowałam czasu na odpowiednie zaprezentowanie produktu. Dopiero koleżanka, która miała duże doświadczenie w sprzedaży ciuchów na allegro, przedstawiła mi sposób prezentacji. I po wielu dniach udało mi się w końcu sprzedaż tzw. designerską spódniczkę za 30% ceny, jaką za nią zapłaciłam.

I to jest wyzwanie, aby znać swoją konkurencję i mieć dobrą politykę cenową.

Co zrobić?

 Mieć produkt, znać i śledzić konkurencję, robić dobry marketing, lokować produkt, ustalić kanał sprzedaży i zacząć sprzedawać.

Dzisiaj jest już tak wiele rozwiązań zakupu gotowych sklepów internetowych, jest także wielu freelanców tworzących rozwiązania, o których będzie mowa w piątej, ostatniej sekcji.

0

Written by : admin

StartUpYourFuture